Kamil

Bardzo dobry kurs. Sporo skondensowanej wiedzy także wszystko zgodne z opisem. Na plus konkretne przykłady a nie tylko sucha teoria.

Paweł Cisło

MLOps Engineer

pawelcislo.com

Solidna pigułka skondensowanej wiedzy dla programistów ceniących sobie swój czas! Powyższe słowa piszę nie tylko z tego kontekstu, iż jest to „kurs w godzinę”, ale jego efekty do dziś zaoszczędzają mi dziesiątki godzin przy automatycznym tworzeniu kont i ustawianiu przeróżnych narzędzi dla kursantów Big Data Academy w klastrach AWSowych. Osobiście niezwykle doceniłem gotowe notatki, których często brakuje mi w kursach na innych platformach. Obecnie dość często wracam do swojej notki Obsidianowej, gdzie przypominam sobie niektóre komendy i tricki do efektywnego działania z Ansible. Materiał ten z pewnością pomógł mi ułożyć wcześniej rozproszoną wiedzę na temat tego narzędzia i bez zastanowienia poleciłbym go każdemu DevOpsowi, aby pomóc w optymalizacji procesów w naszych zespołach!

Patryk Michno

System Administator

rootknight.com

Polecam Kurs, szybkie wprowadzenie do Ansible, przez którego nie musiałem szukać, jak się coś robi tylko już zacząć pracować. Bo ma się solidną podstawę i pomysł! Polecam jako wieloletni System Administator, ale także człowiek, który po kursie wyniósł potwierdzenie tego, że warto zainwestować w automatyzacje i zacząć od tego kursu!!!!!

Karol Hofman

Network Administrator

To jeden z lepszch kursów do Ansible jaki przerabiałem. Bez zbędnych dodatków, prosto wytłumaczone na przykładach działanie Ansible i korelacji z systemem Linux. Jak dla mnie konkretna dawka wiedzy w dość krótkim czasie. Fajnie i na pewno tu wróce.

Paweł

Infrastructure Support Analyst

Kurs jasny i przejrzysty, pozwalający poznać podstawy wystarczające do zabawy z Ansible na poważnie. Ciekawe przykłady - jedyne czego mi zabrakło to "zadania" do wykonania po każdym module (opcjonalnie).

Adam

Jestem zwolennikiem wszystkich kursów " ..... w godzinę". Nie marnują zbędnie czasu, bo są one w postaci esencji i można sobie zrobić notatki lub wrócić do tematu jak istnieje taka potrzeba. To powoduje, że poziom skupienia przez całość kursu jest wysoki

Dawid Grygierzec

Kurs w pełni przekazuje wiedzę podstawową na temat Ansible. Autor w ciekawy sposób przekazuje wiedzę na temat ról w Ansible.

Mike

Bardzo dobre szkolenie, od podstaw do mniej/więcej sporego zaawansowia. Szkolenie szybkie z najważnieszych zagadnień z praktycznie całego zakresu ansible'i. Prostym i wyraźnym językiem. Przykłady praktyczne, życiowe i konkretnie bez zbędnego... ;) Polecam

Dominik K

DevOps

Bardzo dobrze przygotowany kurs. Krótki, jednak bardzo treściwy i merytoryczny! Polecam każdemu kto od razu chce poznać praktyczne możliwości ansible.

Andrzej

Developer

ping.tm

Great 101 course. It allowed me to explore the concept of Ansible and write my first playbook.

RoBERT

Miałem napisać cos o kursie ANSIBLE, jednak napiszę tą opinie bardziej ogólnie, ponieważ - Chciałbym polecić wszystkie kursu oferowane przez Jakuba. Każdy z nich jest wiedzą w pigułce. Wszystko bardzo konkretnie przedstawione i wytłumaczone.

Mateusz Kubaszek

Software Engineer

Bardzo swietny sposób na praktyczną wiedzę o ansible, polecam!

M C

Bardzo dobry kurs! Polecam każdemu kto chce się nauczyć coś nowego a szanuje sobie wolny czas w pracy ;)

Przemek Wirkus

Bardzo dobry kurs, systematyzujący wiedze odnośnie Ansibla i wyjaśniający najważniejsze aspekty tego rozwiązania.

Kamil Postrach

DevOps Engineer

Kurs bardzo przydatny, wiedza przekazana w łatwy i przystępny sposób. Dla mnie było to bardziej przypomnienie i uporządkowanie wiedzy bo z Ansiblem pracuję na co dzień z tym, że uczyłem się go samodzielnie więc moja wiedza była dosyć chaotyczna. Wydaje mi się, że wszystkie najistotniejsze tematy zostały poruszone a kurs znacznie ułatwia wejście w ten temat i jest dobrym punktem początkowym do dalszej nauki.

Bartłomiej Tajchman

Dostałem dokładnie to, czego potrzebowałem na start - samo merytoryczne mięso i esencję implementacji. Dalej z dokumentacją wędruję już sam, ale za skrót na początku dziękuję. Bardzo dobrze wydane pieniądze na ten mini-kurs!

Rafał

Lead Software Developer

Kupiłem kurs na potrzeby realizacji prywatnego przedsięwzięcia zarządzania małą siecią. Kurs jest bardzo przyjemny i rzeczowy i spełnił swoją rolę. Bardzo dziękuję

Michał Ciołczyk

Świetny krótki kurs pokazujący podstawy narzędzia Ansible.

Mateusz Szczęsny

Senior MLOps Engineer

Bardzo przyjemny kurs, który przeprowadza przez podstawy Ansible. Świetna podstawa, żeby ruszyć z kopyta z dalszymi próbami zgłębienia tego narzędzia.