Rafał Szymański

Linkedin i generowanie leadów z LinkedIn Sales Navigator

rafalszymanski.pl

Jeden z niewielu kursów w życiu, który przeszedłem w 90%, pozostałe 10% było dla mnie zbyt oczywiste bo skończyłem kierunkowe studia więc tak jakbym zrobił 100%. A to dla mnie dużo znaczy! Bartek dużo potrafi i potrafi też przekazać tę wiedzę, dla mnie poza samym kursem bardzo wartościowe były live, gdzie można było dopytać o szczegóły. Kupiłem ten kurs i będę kupował następne, poniżej zdjęcie jak wygląda teraz moje domowe studio do szkoleń.

Grzesiek Galas

Kurs jest super, ale jeszcze lepsze jest community, ktore powstaje po kursie.

Daniel Roziecki

Programista, Administrator, Przedsiębiorca, Twórca materiałów edukacyjnych

Rozpocząłem zabawę z kursami i tworzeniem materiałów video jeszcze przed pandemią. Długo szukałem różnych dobrych materiałów na ten temat. Szukałem, do czasu aż nie trafiłem na Bartka i jego kurs. Na tym moje poszukiwania się skończyły. Świetnie podane i przedstawione, materiały na absolutnie światowym poziomie. Nie ma sensu szukać dalej.

Andrzej Sobczak

Redaktor naczelny

robonomika.pl

Wsparcie Bartka było bezcenne przy przygotowaniu 5 edycji konferencji Hiperautomatyzacja! Dzięki jego wiedzy udało się przygotować sprzęt, który pozwoli zorganizować wydarzenia on-line, w których wzięło udział łącznie blisko 8000 osób! Po prostu mistrzostwo!

Adam Mikosz

Pan od Fotografii / Pan od Kabelków

warsztaty-fotograficzne.org

Dawno, dawno temu – grubo przed pandemią – zacząłem zgłębiać temat transmisji na żywo (po naszemu pisząc streamingu;), aby rozpowszechniać okołofotograficzne przedsięwzięcia, jakie organizujemy wokół naszych warsztatów fotograficznych. Okazało się, że jednym z najbardziej popularnych miejsc, w którym zgromadzona została wiedza na ten temat, jest kurs Bartka dotyczący streamingu. Dzisiaj kurs ten już jest dość leciwy, bo przecież wiele wątków w tej technologii się w ciągu minionych lat zmieniło / rozwinęło, niemniej godnie zastąpiły go kolejne wystąpienia i przedsięwzięcia szkoleniowe organizowane przez Bartka i jego współpracowników. Co się jednak nie zmieniło, to ogromne i rosnące z biegiem czasu: pasja i wiedza Bartka, oraz chęć przekazywania wiedzy innym. Nie tylko tej czysto technologicznej, a również tej „miękkiej” związanej ze stroną organizacyjną, merytoryczną (dla kursów online) i biznesową. Zawsze chętnie sięgam i będę sięgał do materiałów przygotowywanych przez Bartka, bo to rzeczy solidne, napakowane wiedzą i uwagami wynikającymi z wieloletniego doświadczenia. To między innymi dzięki tym właśnie materiałom spokojnie podchodziłem do transmisji z wielu dość różnorakich miejsc – poczynając od naszego studia, przez ciemnię (tak, da się streamować robienie analogowych odbitek bez szkody dla zdjęć!), galerię sztuki, salę kinową, po salę konferencyjną. „Rozbicie” reżyserki nawet w dość nietypowych miejscach staje się... łatwe. To dzięki tym właśnie materiałom budowa własnego studia do nagrań i/lub transmisji staje się łatwiejsza i przyjemniejsza, choć oczywiście napracować i tak będziesz się musiał_ we własnym zakresie :P Dobór sprzętu też będzie łatwiejszy dzięki „liście sprzętowej” (jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest, to sprawdź szybko;), bo zyskuje się dostęp do wieloletnich doświadczeń ze sprzętem, jakie mają za sobą Bartek, jego ekipa i inni uczestnicy kursów. Zgromadzona w kursach (i kohorcie) wiedza spokojnie pozwoli również na nauczenie się, jak przygotować i ogarnąć konferencję online lub hybrydową. --- — Adam, a możesz jakoś prościej i krócej? — Jasne, po prostu polecam.

Błażej Goraj

Symulacje i szkolenia Project Management

goraj.com

Bartek, Twój kurs z budowania domowego studia realizacji szkoleń on-line sprawił, że w 6 miesięcy podniosłem się z gruzów pandemicznego uderzenia i moje bestselerowe szkolenia z zarządzania projektami otrzymują dzisiaj dokładnie tak samo wysokie noty jak w wersjach stacjonarnych - dziękuję !

Robert Lis

Marketing Fhurer

Primo - jaki był punkt wyjścia; tj. po co kupiłem kurs? Powody były dwa. Pierwotny: żona startowała z webinarami i nagrywaniem kursów (cel najważniejszy) szukałem wiedzy jak sprzętowo ogarnąć to w chałupie, później zacząłem wprowadzać webinary do swojej pracy w korpo. W drugim przypadku korzystamy ze studio Bartka, jednak robimy wszystko by w ciągu roku-dwóch stworzyć własną norę do webinarów i prostych sesji foto. Tego zagadnienia tu nie opisuję. Wcześniej zero doświadczenia z wideo, jako taka wiedza o fotografii, co ułatwiło część zabawy. W kategoriach Bartka, nasze domowe potrzeby to studio „basic”.Stół, kamera (lustro pełna klatka), dwa światła, uporządkowane tło (nazwijmy to scenografią…). Korzystając z wybranych części kursu kursu udało mi się zrozumieć podstawowe kwestie w temacie audio (dobór mikrofonu, problemy z pogłosem), wybrać sprzęt, nieprzepłacając - w moim odczuciu. Proste tipy jak dobór zasłon, które w dużej mierze zrobiły akustykę czy pomalowanie ściany na szaro to mini-gamechangery w naszych warunkach. Wygraną z balansem bieli dał nam wybór lampy COB. Forma jest taka jaką lubię i jaka do mnie trafia: nienachalna, nie okraszona wszystkowiedzącym stylem, że to jest najlepsze etc. Bo jak wiadomo - wszystko „zależy od”. I Bartek akcentuje co bardziej od czego i dlaczego. Jak dobrze zbudowana marka, Bartek ma swoją drogę, filozofia przyjęta w tym kursie to „fuck-up’oodporność”. Kupuję to. Widzę ciekawość, rozkmninianie, poszukiwanie. Bartek to nie tylko techniczna strona realizacji kursu, to także zainteresowanie nowoczesna formą edukacji (online). Nie każdy zdobędzie z tego wartość dodaną, ale.. Anyway, dzięki kursowi Barka nasze kursy mają piękny cinematic look (więcej nie wycisnę bo nie mam jak stworzyć większej głębi) i bardzo znośne audio. Nasz set-up I nie śmiejcie się, bo pierwsze live’y na FB leciały z iphonea, który po godzinie i 15 min zagotował się w pancernym etui Thule. Kursy: Nikon D600, z Tamron 28-70 2.8, nagrywanie HD max 29 min. Światło główne Amaran 100d, z octą Phottix Raja 85 (wolałbym większa ale nie wciśniemy jej), konturowe panel led 100 Yongnuo, kampa stojąca robiąca za dekor i back-light z żarówką Philips Hue, druga niewidoczna, dodaje drugi kolor w dole planu. Wszystkie statywy i boom (do konturówek) z Manfrotto. Audio: rode videomicro NTG na ramieniu rode - które nie jest do niego przeznaczone (mikrofon jest dla niego za….lekki) ale dla nas to działa. Podłączamy bezpośrednio do Nikona. Lajvy lecą z Logitecha, Nikon d600 nie zadziała z legato camlink. Za czas jakiś Nikon poleci i wstawimy cis nowszego, wtedy live’y dostaną lepsze światło i co najważniejsze - stałą ostrość. Foty po urlopie ;-)

Radek Śmigasiewicz

Dzięki akademii CourseMakers Bartka Rycharskiego potrafię zbudować studio video, tak aby osiągnąć naprawdę dobry efekt. Wiedza o adaptacji akustycznej, sprzęcie audio, oświetleniu i sprzęcie nagrywającym dają mi pewność, że wiem jak to połączyć w jedną całość, z której jestem naprawdę zadowolony.

Mirosław Okoński

Ten kurs pomógł mi w ekspresowym tempie wyjść z poziomu "absolutnie nic nie wiem o video" do poziomu gdzie skompletowałem sprzęt, wyposażyłem studio, oświetliłem, zacząłem nagrywać audio/video i zaczęło mieć to jakieś ręce i nogi ;) Jak na moje amatorskie potrzeby IDEALNIE. Dochodzenie do takiej wiedzy zajęłoby mi miesiące (jak nie lata), a i tak wszystkiego bym się nie dowiedział — nie jestem pro, nie mam i nie będę miał takich klientów i nie przeszedłbym przez te wszystkie etapy (robię materiały na własny użytek). Poza genialnymi materiałami — u Bartka jest jeszcze coś — absolutna podjarka tym, co robi, wielki entuzjazm wylewa się litrami z live'ów, jako kursant czujesz, że jesteś we właściwym miejscu ;)

Dariusz Gielnik

Jedna z najlepszych inwestycji na drodze do własnej produkcji wideo. Samo mięso oraz sporo patentów osobistych Bartka daje wiedzę, której próżno szukać na innych podobnych kursach lub trzeba za nie dodatkowo płacić. Szczerze polecam.

Bartek Berdychowski

Początkowo sam przecierałem szlaki - żarówka studyjna 5500K, kamery HD, gridy taniej jakości. Jak łatwo domyślić się, efekt był mało zadowalający. Trafiłem na kurs Bartka Rycharskiego i był to strzał w dziesiątkę! :) Dowiedziałem się wielu rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Bartek i jego ekipa posiada naprawdę dużą wiedzę w zakresie realizacji nagrań, webinariów czy prowadzeniu konferencji on-line. Dlatego nie warto odkrywać koło na nowo tylko podstawić na sprawdzone rozwiązania i wiedzę!

Michał Szumiński

CEO 4education

Za co cenię tą ekipę? Za łatwość przekazywania wiedzy, ogrom merytorycznych "stejków" (nie mylić z kanapeczkami) i zaangażowanie w budowaniu środowiska profesjonalnych twórców. Polecam.

Przed kursem Bartka wiedziałem, że na są nieskończone możliwości tego, jak zrobić by po drugiej stronie patrzyło się na mnie z wrażeniem 'ale to pro wygląda'. I to właśnie kurs Bartka pomógł to usystematyzować, poukładać i zacząć kompletować cały setup. I jest wszystko - panele akustyczne własnej roboty, porządny aparat DSLR, mikrofon i mikser taki, że słyszę ze powinienem występować w radio, obraz taki, że ludzie na wideo callach pytają 'co to za koleś z takim obrazem ;] Także Bartek dzięki, mój setup to nie tylko sprzęt ale też i zmieniony kolor ścian i zmieniona akustyka pokoju i cała konfiguracja sprzętowa ustawniona dokładnie pod moje potrzeby.

Mikołaj Grajnert

Kurs to bardzo ciekawe doświadczanie i praktyczna wiedza. Bartek Rycharski jest osobą niepowtarzalną. Lekkość wypowiedzi i klarowne formułowanie idei wraz z ciekawym podejściem do tematu sprawiają, że to edukacyjna mieszanka wybuchowa! Wiedza zawarta w kursie jest praktyczna i przydatna, gotowa do zastosowania od razu. Można chwalić, ale zamiast siedzieć na dupie lepiej posłuchać co Bartek z ekipą mają do powiedzenia i wdrożyć zalecenia. Na prawdę warto! Polecam!

Mateusz Muryjas

Data Scientist & Content Creator

https://pl.linkedin.com/in/mmuryjas

Był 31 grudnia 2020 roku, ale - zamiast grać w grę - zupełnym przypadkiem trafiłem na listę sprzętową i kurs Bartka "Zbuduj Profesjonalne Domowe Studio". Co by nie mówić, było już trochę za późno na budowę, bo przez pół roku próbowałem uczyć się na własną rękę, ale brakowało systematyczności i skondensowania wiedzy w jednym miejscu. I choć do dziś nie zostałem drugim Spielbergiem, to dzięki kursom Bartka i szkoleniu stacjonarnym VideoStudio PRO udało mi się zbudować własne studio, zrozumieć podstawy teoretyczne światła i dźwięku, prowadzić warsztaty i szkolenia w wysokiej jakości, stworzyć kilka filmów promocyjnych i asystować w tworzeniu kursu. Jeśli zastanawiasz się, jak tworzyć lepsze materiały video, jaki sprzęt dobrać w zależności od etapu rozwoju i potrzebujesz uporządkować swoją wiedzę - kurs Bartka to bardzo dobra inwestycja. Właśnie tak - inwestycja w siebie, a nie koszt. 😎

Katarzyna Grajnert

Founders hejrodzice.pl

hejrodzice.pl

Kurs bezcenny! Dzięki wiedzy zawartej w kursie przygotowałam sprzęt, który pozwoli mi zorganizować kilkadziesiąt webinarów i kursów on-line, w których wzięło udział łącznie 16 000 osób!

Piotrek Nabielec

Human-centered Productivity

practicaltimemanagement.com

Bartek to pasjonat tematu i to się od razu czuje. Nagrywałem kurs u niego w studiu (jeszcze w Inowrocławiu) i wyszedł przepięknie (można zobaczyć sample na practicaltimemanagement.com). Dużo się przy okazji nauczyłem o kręceniu, jako całym procesie. Potem wyposażałem i ustawiałem swoje domowe studio do webinarów dzięki jego wskazówkom. Ludzie pytają, co mam za sprzęt, więc chyba dobrze działa ;) To, czym Bartek się dzieli to wieeele lat doświadczeń, rozkmin, eksperymentów i po prostu pasji do tematu. Jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości co do setupu wideo/audio, to w ciemno idę do niego.

Robert Sadło

Jestem mega zadowolony z kursu budowania domowego studia. Sama platforma do nauki jest bardzo intuicyjna i przyjazna w użytkowaniu (a to mocno ułatwia naukę i wracanie do ulubionych materiałów). Sposób przekazywania wiedzy też oceniam bardzo dobrze - zaczynając jako kompletny laik nie miałem problemów ze zrozumieniem omawianych kwestii. Super sprawą były cykliczne live-y, na których można było swobodnie dopytać o dodatkowe szczegóły. Świetnym pomysłem była też udostępniana (w postaci pliku .xlsx) lista sprzętowa z rekomendowanymi narzędziami. Podsumowując, kurs bardzo pomógł mi w zdobyciu podstawowej, niezbędnej wiedzy na temat budowania domowego studia i uchronił przed zbędnymi lub nie do końca trafionymi inwestycjami w sprzęt. Z czystym sercem polecam Bartka i jego ekipę.

Piotr Łabuz

NewInsight, Kuźnia Tradera

www.iptk.pl | www.kuzniatradera.pl

Szkolenia video nagrywam od ponad 20 lat. W tym czasie korzystałem z najróżniejszych szkoleń (polskich i zagranicznych), wydałem dziesiątki tysięcy złotych i tysiące USD /EUR na kolejne i kolejne konsultacje / warsztaty. itd. Wydawało mi się, że wiem już wszystko! A potem kupiłem pierwsze szkolenie u Bartka (z dużymi wątpliwościami typu: "a czego ten Rycharski może mnie jeszcze nauczyć?"). Kupiłem i odłożyłem na półkę. Po kilku tygodniach na jednym z video Bartka zwróciłem uwagę na efekt, który mocno mnie zainteresował. "Odpaliłem" zakupione szkolenie i... "wsiąkłem" na kolejne kilka dni. Zazdrość mieszała się z podziwem i totalnym pozytywnym zaskoczeniem. Bartek zrobił robotę na 6+!!! Wprowadził na polski rynek zupełnie nową jakość! W końcu ktoś rzetelnie, otwarcie i klarownie odpowiada na pytanie nie tylko "co zrobić", ale także "jak zrobić" w dodatku nie bieżąco uwzględniając aktualne nowości rynkowe w zakresie sprzętu. Bez względu na to czy dopiero zaczynasz, czy wydaje Ci się, że "zjadłeś/zjadłaś zęby" na tworzeniu i produkcji video szkoleń wiedza Bartka i jego szkolenia są dla Ciebie konieczne. Oszczędzisz czas oraz mnóstwo pieniędzy i energii. Bardzo polecam!